Sort by

Mark has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Buck Rogers in the 25th Century

Buck Rogers in the 25th Century

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crackers

Crackers

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Newman's Law

Newman's Law

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Doorman

The Doorman

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Seized

Seized

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonders of Aladdin

The Wonders of Aladdin

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ulysses

Ulysses

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Imaginary Crimes

Imaginary Crimes

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Fall

Silent Fall

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Redneck

Redneck

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Whistle Blower

The Whistle Blower

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sword of the Valiant: The Legend of Sir Gawain and the Green Knight

Sword of the Valiant: The Legend of Sir Gawain and the Green Knight

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry