Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
Edit this entry  
27
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
20
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
Edit this entry  
19
Aloners

Aloners

2021
×
Edit this entry  
18
The Judgement

The Judgement

2021
×
Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Burnout

Burnout

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
TMZ Presents Johnny Vs. Amber: From Love to Hate

TMZ Presents Johnny Vs. Amber: From Love to Hate

2022
×
Edit this entry  
17
Blended

Blended

2014
×
Edit this entry  
04
De Zitting

De Zitting

2021
×
Edit this entry  
01
Spice Girls: How Girl Power Changed Britain

Spice Girls: How Girl Power Changed Britain

×
Edit this entry  
19
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Woman King

The Woman King

2022
×
Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
22
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Holiday Harmony

Holiday Harmony

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Hollywood Christmas

A Hollywood Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Christmas Mystery

A Christmas Mystery

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Santa Camp

Santa Camp

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
The Specials

The Specials

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Edit this entry  
05
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
Luck

Luck

2022
×
Edit this entry  
22
Palmer

Palmer

2021
×
Edit this entry  
20
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
Edit this entry  
19
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
Edit this entry  
16
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
Edit this entry  
15
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
Edit this entry  
06
Dopesick

Dopesick

2021
×
Edit this entry  
02
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
Edit this entry