• Death to 2021

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • In for a Murder

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Solos

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • ARCANE

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Celebrity Escape Room

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Courier

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Killer Sofa

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★