• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Project Gemini

  • The King's Daughter

    ★★

  • The 355

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Adele One Night Only

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Solos

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • See You Then

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★½

  • Stateless

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • My Spy

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★