Sort by

Noah has logged 21 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Solos

Solos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
08
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry