• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Blueming

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Semantic Error

    ★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • The 355

    ★★½

  • The Silent Sea

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Our Beloved Summer

    ★★★

  • Given: The One on the Flip-Side

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Belle

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • Hard Hit

    ★★★

  • Shark: The Beginning

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Seobok: Project Clone

    ★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★

  • A Man Who Defies the World of BL

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Yes Day

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • To My Star

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Mission: Possible

    ★★★

  • New Year Blues

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Josée

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Superintelligence

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½