Sort by

Mar has logged 94 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Pawn

Pawn

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Golden Holiday

The Golden Holiday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitman: Agent Jun

Hitman: Agent Jun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Love On-Air

Love On-Air

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Moment to Remember

A Moment to Remember

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mushi-Shi

Mushi-Shi

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mononoke

Mononoke

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atman

Atman

1975
×
Read the review Edit this entry  
16
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Soul-Mate

The Soul-Mate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
his

his

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Veteran

Veteran

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pets United

Pets United

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry