• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Roma

    ★★★★½

  • Dogman

  • Truth or Dare

  • A Quiet Place

  • Christmas Inheritance

  • Murder on the Orient Express

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Ritual

  • It

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

  • War Machine

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Founder

  • Lion

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Pelé: Birth of a Legend

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spotlight

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Southpaw

  • Focus

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Fury

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • The Amazing Spider-Man 2

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

  • Escape Plan

  • The Family

    ★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Rush

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • About Time

  • The Purge

  • The Hangover Part III

    ★★★★

  • The Great Beauty

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Flight

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • Ted

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

  • What's in a Name