Sort by

marlowereardon has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coneheads

Coneheads

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry