• Spiderhead

    ★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★½

  • Hold Tight

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • Choose or Die

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Bigbug

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Stay Close

    ★★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★

  • Making The Witcher: Season 2

    ★★★★

  • Mother/Android

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Starling

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Procession

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Gone for Good

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Lokillo: Nothing's the Same

    ★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Fear of Rain

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Best of Stand-up 2020

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★½