• The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Tom Cruise: An Eternal Youth

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★

  • The Longest War

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Cold Brook

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Panti Sisters

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • UglyDolls

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Good Boys

  • The Girl in the Orange Dress

    ★★½

  • Dumplin'

  • Behind the Fallout: The Making of 'M:I-6'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Three Words to Forever

    ★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Recipe For Love

  • Through Night and Day

    ★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box