Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Witch's Night Out

Witch's Night Out

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stepsister from Planet Weird

Stepsister from Planet Weird

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vampire and the Ballerina

The Vampire and the Ballerina

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1989
×
Edit this entry  
18
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Out There Halloween Mega Tape

Out There Halloween Mega Tape

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Campfire Tales

Campfire Tales

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Scream

Silent Scream

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Violent Years

The Violent Years

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
V.C. Andrews' Dawn

V.C. Andrews' Dawn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Prehysteria! 3

Prehysteria! 3

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Miami Vice: Brother's Keeper

Miami Vice: Brother's Keeper

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miami Golem

Miami Golem

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Splatter: Architects of Fear

Splatter: Architects of Fear

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carnage

Carnage

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Demon Lover

The Demon Lover

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nadja

Nadja

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return from Witch Mountain

Return from Witch Mountain

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Axe

Night of the Axe

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Faust

Faust

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry