• Rings

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Bye Bye Man

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★

  • Ravenwolf Towers

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Shut In

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Within

    ★½

  • Terrifier

  • The Monster

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★★

  • Dead Sunrise

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★

  • Morgan

    ★★★

  • Cruel Summer

    ★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Blair Witch

    ★★½

  • Ghost Team

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★½

  • Cell

    ★½

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Creepy Clowns

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • The Hours Till Daylight

    ★½

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★½

  • Little Sister

    ★★★★★

  • Hush

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • We Go On

    ★★★★★

  • The Other Side of the Door

    ★★

  • A Quiet Passion

    ★★★★

  • Deadpool

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • My Sweet Audrina

    ★★★

  • Aimy in a Cage

    ★★★

  • The Forest

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Krampus

    ★★★

  • #Horror

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Carver

    ★★★

  • The Unspoken

    ★★½

  • Writers Retreat

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★½

  • The Fits

    ★★★★★

  • Sinister 2

    ★★

  • Goosebumps

    ★★

  • The Interior

    ★★★½

  • Anguish

    ★★★½

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★★½

  • Ricki and the Flash

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Yakuza Apocalypse

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★★

  • Area 51

    ★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Some Kind of Hate

    ★★

  • Emelie

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Final Girl

    ★★★