Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • A Forbidden Orange

  • Encanto

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

  • Cruella

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Prom

  • The Croods: A New Age

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • After We Collided

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Maggie Simpson in

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★