Morgan has logged 281 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★½
Edit this entry  
31
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ringu

Ringu

1998
×
Read the review Edit this entry  
31
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Edit this entry  
31
Gaslight

Gaslight

1944
×
★½
Edit this entry  
31
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Faust

Faust

1926
×
★½
Edit this entry  
31
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★½
Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Repo Man

Repo Man

1984
×
★½
Edit this entry  
30
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary

Mary

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Murder!

Murder!

1930
×
★★★
Edit this entry  
30
Grand Prix

Grand Prix

1966
×
★★★
Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Missing Link

Missing Link

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downhill

Downhill

1927
×
★½
Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
½
Edit this entry  
29
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Pleasure Garden

The Pleasure Garden

1925
×
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
Edit this entry  
28
Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skin Game

The Skin Game

1931
×
Edit this entry  
28
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
½
Edit this entry  
27
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Family Plot

Family Plot

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
½
Edit this entry  
27
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★½
Edit this entry  
27
The Village

The Village

2004
×
½
Edit this entry  
27
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★★
Edit this entry