RSS feed for Popescum

Popescum has logged 17 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Super

Super

2010
×
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry