Marps has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adela

Adela

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Once a Moth

Once a Moth

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
El sur

El sur

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ang Pangarap Kong Holdap

Ang Pangarap Kong Holdap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Sorry, My Love

I'm Sorry, My Love

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blossoming of Maximo Oliveros

The Blossoming of Maximo Oliveros

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry