Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Maurice

The Amazing Maurice

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Student Body

Student Body

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doors

Doors

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
American Mary

American Mary

2012
×
★★
Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry