marramgrass has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doors

Doors

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
American Mary

American Mary

2012
×
★★
Edit this entry  
23
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Pedal Movie

The Pedal Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
½
Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Edit this entry