RSS feed for Eric

Eric has watched 22 war films released in the 2010s.

  • Midway

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Allied

    ★★★★★

  • Their Finest

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Free State of Jones

  • Land of Mine

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • Fury

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • The Water Diviner

    ★★★

  • '71

    ★★★★

  • The Monuments Men

    ★★★

  • Lone Survivor

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • Emperor

    ★★

  • Red Tails

    ★★★

  • War Horse

    ★★★★★

  • The Pacific

    ★★★★★