RSS feed for Eric

Eric has logged 69 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Celebration

Celebration

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memphis '69

Memphis '69

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Outcast

Outcast

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Earth

After Earth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bloody Sunday

Bloody Sunday

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Michael Collins

Michael Collins

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry