RSS feed for Eric

Eric has watched 14 films released in 2005.

  • The New World

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★

  • King Kong

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • The Exorcism of Emily Rose

    ★★

  • War of the Worlds

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • Broken Flowers

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Joyeux Noel

    ★★★★

  • Kingdom of Heaven

    ★★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★★