RSS feed for Marshall
  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Life

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Split

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Sicario

  • Tomorrowland

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★½

  • The Interview

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★