MARSHA! has logged 314 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
National Theatre Live: Present Laughter

National Theatre Live: Present Laughter

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Escort

The Escort

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bluebeard

Bluebeard

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Gigi

Gigi

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Do I Have to Take Care of Everything?

Do I Have to Take Care of Everything?

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Fantastic Love of Beeboy & Flowergirl

The Fantastic Love of Beeboy & Flowergirl

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry