• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • Soul

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • Unhinged

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • McMillion$

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • The Go-Go's

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Judy

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Rocketman

    ★★★