• The Silence

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★½

  • Deadly Switch

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • My Dinner with Hervé

    ★★★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Icebox

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • He's Out There

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Paterno

    ★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • King in the Wilderness

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • The Oslo Diaries

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • #SquadGoals

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Truth and Lies: The Family Manson

    ★★★★

  • Mayhem

    ★★★★

  • Kim Dotcom: Caught in the Web

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Yellow Birds

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

    ★★★★★

  • Abacus: Small Enough to Jail

    ★★★★

  • Moonlight

  • Independence Day: Resurgence

    ★★★½