Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burn Burn Burn

Burn Burn Burn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Il metodo StanisLastrico

Il metodo StanisLastrico

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kidz

Kidz

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Stop Me Now

Don't Stop Me Now

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Il mio vicino del piano di sopra

Il mio vicino del piano di sopra

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Il Divo

Il Divo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angèle

Angèle

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Little Prince(ss)

The Little Prince(ss)

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Purple Sea

The Purple Sea

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bliss

Bliss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

Jane Fonda & Lily Tomlin: Ladies Night Live

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry