Sort by

Marta has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfumes

Perfumes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maigret and the St. Fiacre Case

Maigret and the St. Fiacre Case

1959
×
★★★
Edit this entry  
08
Maigret Sets a Trap

Maigret Sets a Trap

1958
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
If These Walls Could Talk 2

If These Walls Could Talk 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Cause

Just Cause

1995
×
★★
Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ordinary Happiness

Ordinary Happiness

2019
×
★★
Edit this entry  
16
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
Miss Marx

Miss Marx

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry