• Our Father

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • 365 Days: This Day

  • Choose or Die

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Fallout

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Making The Irishman

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Rental

  • The Night House

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★