Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Father

Our Father

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry