• Metal Lords

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Four to Dinner

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Love Hard

    ½

  • Munich: The Edge of War

    ★★

  • Puff: Wonders of the Reef

    ★★★½

  • Friendzone

    ★½

  • Sounds Like Love

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Dancing Queens

    ★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • SAS: Red Notice

    ½

  • Moxie

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Squared Love

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • All the Bright Places

  • Yeh Ballet

    ★★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

  • Ride Like a Girl

    ★★★★

  • Tall Girl