• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Namaste Wahala

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • The Craft: Legacy

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • A Dog's Journey

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • What Men Want

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Been So Long

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ½

  • Green Book

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The Nun

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Lust Stories

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Fahrenheit 451

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★