• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Met Mes

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★½

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Bipolar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Apples

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Project Gio

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★