• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½