Martina has logged 23 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry