• Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Divine Move 2: The Wrathful

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Take Point

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • The Outlaws

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Confidential Assignment

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • The Age of Shadows

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Operation Chromite

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Inside Men

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★★

  • Veteran

    ★★★★½

  • Assassination

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½