RSS feed for Martijn

Martijn has logged 110 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shield for Murder

Shield for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolfguy - Enraged Lycanthrope

Wolfguy - Enraged Lycanthrope

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shoot First, Die Later

Shoot First, Die Later

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Shark Is Still Working

The Shark Is Still Working

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Turin

Black Turin

1972
×
★★½
Edit this entry  
01
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Lucha Mexico

Lucha Mexico

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
La leggenda del rubino malese

La leggenda del rubino malese

1985
×
★½
Edit this entry  
20
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Hitler: A Career

Hitler: A Career

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
Australien Skies

Australien Skies

2015
×
Edit this entry  
11
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Barbarians

The Barbarians

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Hostage to the Devil

Hostage to the Devil

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Firewalker

Firewalker

1986
×
★★½
Edit this entry  
01
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
SPL 2: A Time for Consequences

SPL 2: A Time for Consequences

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Curse of the Crying Woman

The Curse of the Crying Woman

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
Museum Of Horror

Museum Of Horror

1964
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry