• The Nightingale

  • Ambulance

  • House of Gucci

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Monday

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Night Shifts

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Guardians of Life

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • The Mind, Explained

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Daddy

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Aladdin

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • mid90s

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City