Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Edit this entry  
09
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 10

Fast & Furious 10

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry