• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

  • Pilots

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Rhubarb

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★