Sort by

robyn has logged 398 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Addicted To Fame

Addicted To Fame

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Balto

Balto

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
15
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toast

Toast

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gigola

Gigola

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Darling

Beautiful Darling

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reform School Girl

Reform School Girl

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kitchen

The Kitchen

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry