Sort by

robyn has logged 36 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Captain EO

Captain EO

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amy Schumer: Mostly Sex Stuff

Amy Schumer: Mostly Sex Stuff

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Best of Sex and Violence

The Best of Sex and Violence

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girls Against Boys

Girls Against Boys

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bunny Game

The Bunny Game

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Father Noah's Ark

Father Noah's Ark

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mermaid

The Mermaid

1904
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Screaming in High Heels: The Rise & Fall of the Scream Queen Era

Screaming in High Heels: The Rise & Fall of the Scream Queen Era

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Snow Queen

The Snow Queen

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Primitive London

Primitive London

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Summer

Blue Summer

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry