Sort by

robyn has logged 597 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stung

Stung

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Terror Toons 2

Terror Toons 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terror Toons

Terror Toons

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Body Waves

Body Waves

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What's in the Basket?

What's in the Basket?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts

Ghosts

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cemetery High

Cemetery High

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Monster of Mangatiti

The Monster of Mangatiti

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Rock 'n' Roll High School Forever

Rock 'n' Roll High School Forever

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Heavy Metal 2000

Heavy Metal 2000

2000
×
★½
Edit this entry  
28
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Montauk Chronicles

Montauk Chronicles

2015
×
½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Pixels

Pixels

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
The Girl Next Door

The Girl Next Door

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Big Monster on Campus

Big Monster on Campus

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happy Together

Happy Together

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Rated Ambition: The Traci Lords Story

X-Rated Ambition: The Traci Lords Story

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Haunted Lighthouse

Haunted Lighthouse

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fat Slags

Fat Slags

2004
×
½
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kevin & Perry Go Large

Kevin & Perry Go Large

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry