Sort by

robyn has logged 62 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CBGB

CBGB

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Sea Prince and the Fire Child

Sea Prince and the Fire Child

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Decent One

The Decent One

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sick Girl

Sick Girl

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle Girl: The Living Dead in Tokyo Bay

Battle Girl: The Living Dead in Tokyo Bay

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
That's Sexploitation!

That's Sexploitation!

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Party Monster: The Shockumentary

Party Monster: The Shockumentary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seed 2

Seed 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fright Night 2: New Blood

Fright Night 2: New Blood

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
My Boyfriend's Back

My Boyfriend's Back

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Reunion

American Reunion

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Member

The Final Member

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Splatter

Splatter

2009
×
Read the review Edit this entry