Sort by

robyn has logged 53 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Circuitry Man

Circuitry Man

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nest

The Nest

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Ride

Dark Ride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mosquito

Mosquito

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightstalker

Nightstalker

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rift

The Rift

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac Nurses

Maniac Nurses

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Demonitron: The Sixth Dimension

Demonitron: The Sixth Dimension

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Moorside

The Moorside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Condom

Killer Condom

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Behind the Magic: Snow White and the Seven Dwarfs

Behind the Magic: Snow White and the Seven Dwarfs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Monkey

Blue Monkey

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Hole in the Head

A Hole in the Head

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Merbabies

Merbabies

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interview with a Cannibal

Interview with a Cannibal

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolphin Lover

Dolphin Lover

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
If Dolphins Could Talk

If Dolphins Could Talk

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Infinity's Child

Infinity's Child

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Planetary Traveler

Planetary Traveler

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry