Sort by

robyn has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rana: The Legend of Shadow Lake

Rana: The Legend of Shadow Lake

1975
×
Edit this entry  
29
Nerds of a Feather

Nerds of a Feather

1989
×
Edit this entry  
29
Whore Hospital

Whore Hospital

1997
×
★★
Edit this entry  
27
Virgin Cheerleaders in Chains

Virgin Cheerleaders in Chains

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Millennial Killer

Millennial Killer

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Return to... Return to Nuke 'Em High aka Vol. 2

Return to... Return to Nuke 'Em High aka Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Stranger

The Stranger

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mortal Passions

Mortal Passions

1989
×
★★
Edit this entry  
21
Aileen Wuornos: American Boogeywoman

Aileen Wuornos: American Boogeywoman

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Cold

Dead Cold

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Savaged

Savaged

2013
×
Edit this entry  
19
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Happy Little Bunnies

Happy Little Bunnies

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prey

Prey

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Island of Death

Island of Death

1976
×
★★★½
Edit this entry  
15
Offspring

Offspring

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Stud Life

Stud Life

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Aurora

Aurora

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crime Scene: The Times Square Killer

Crime Scene: The Times Square Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paintball Massacre

Paintball Massacre

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Glitter

Glitter

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry