Sort by

martinjacob49 has logged 48 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Munich

Munich

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Spice World

Spice World

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
All Together

All Together

1942
×
½
Read the review Edit this entry  
08
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bears and Bees

The Bears and Bees

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Feast

Feast

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Babes in the Woods

Babes in the Woods

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lone Chipmunks

The Lone Chipmunks

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry