Sort by

martinjacob49 has logged 30 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry