• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Finding Dory

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • 22 Jump Street

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Gravity

    ★★★

  • The Wolverine

  • Monsters University

  • This Is the End

  • The Conjuring

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

  • Life of Pi

  • Skyfall

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Ted

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • 21 Jump Street

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

  • Kick-Ass

  • Avatar

    ★★★★

  • District 9

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • The Hangover

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Iron Man

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Batman Begins

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Finding Nemo

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • The Pianist

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Shrek

  • Toy Story 2

  • Saving Private Ryan

  • Toy Story