• The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Rose

    ★½

  • Ultraviolence

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½